Latvijas skolas soma

PAVASARA SKAŅAS

Pateicoties iniciatīvai „Latvijas skolas soma”, mūsu skolas 7. – 12.klašu izglītojamie  šopavasar baudīja visdažādākās skaņas, ļaujot nogurušām acīm atpūsties pēc ilgstoša darba pie datora ekrāna.

Aprīļa beigās 7.a un 7.b klašu skolēni, mācību procesa laikā aplūkojot tādu tēmu kā Trešā atmoda un Latvijas republikas atjaunošana, noskatījās koncertlekciju „Atmodas dziesmas. Dziesmota revolūcija”, ko sagatavoja Latvijas mūziķi Mikus Abaroniņš, Arta Abaroniņa, Jānis Kalniņš, Jānis Miltiņš un Krišjānis Bremšs. Muzikālais stāsts vēstīja par Latvijas vēstures notikumiem laikā no 1986. gada līdz 1991. gadam, un to papildināja vēsturiski kino kadri un īpaši veidoti videomateriāli.


7.b klašu skolēnu atziņas pēc koncertlekcijas noskatīšanas:

  • Karina:  “Brīvība ir tad, kad tu esi neatkarīgs no jebkura un izvēlies pats savu ceļu.”
  • Viktorija secināja, ka Tas bija ļoti notikumiem bagāts laiks.
  • Daniils atzīmēja, ka muzikāls ieraksts labāk ļauj sajust to laiku un noskaņas.
  • Artjoms minēja, ka viņa ģimenē ir dažādas atsauksmes par šiem notikumiem, jo vieni ieguva, bet citi zaudēja.
  • Vladislavs konstatēja, ka vecmāmiņas un vectēva stāstītais par Atmodas periodu tagad ir labāk saprotams.
  • Eridāns secināja, ka tajā laikā nevēlētos dzīvot, jo viss ļoti strauji mainījās un viņam būtu ļoti grūti uztvert notiekošo.

Savukārt, baudot aukstu, lietainu, bet omulīgu  pavasari, 8.-12.klašu skolēni, vakaros, sev ērtā laikā un vietā, aizvērot acis un izslēdzot gaismu, klausījās Ģertrūdes ielas teātra audio sajūtu izrādi „Jums ir apdegušas ausis”. Nestandarta izrāde fokusējas uz dzirdi kā galveno maņu sajūtu pārraidīšanai. Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, binaurālās skaņas iespējas, laikā, kad fiziska ceļošana ir liegta, skolēni  izbaudīja mākslinieku radīto skaņu pasauli, tādā veidā harmonizējot savu emocionālo stāvokli.

Jaunieši atzina, ka izrāde bija kaut kas jauns, ko iepriekš neviens nebija dzirdējis. Pasākums ļāva atslābināties un iepazīt jaunu mākslas stilu. 


8.b klases dažu skolēnu komentāri:

  • Polina: “Ieguvu jaunus iespaidus, nedomāju kā kaut ko šādu var realizēt.”
  • Artemijs: “Ļoti patika skaņas efekti, reizēm liekas, ka esmu izrādes iekšā.”
  • Anastasija: “Izrādes laikā atslēdzos no apkārtējas vides, baudīju kaut ko jaunu priekš sevis.”


Sagatavoja:
L. Kondrasova-Lutinska sadarbībā ar klašu audzinātājiem