Latvijas skolas soma

EJAM PAVASARĪ AR „LATVIJAS SKOLAS SOMU”

Šopavasar mūsu skolas izglītojamie, izmantojot iespējas, kuras dāvina programma „Latvijas skolas soma”, iesaistījās interaktīvajās tiešsaistes nodarbībās, kas palīdzēja atklāt no jauna gan Krišjāni Baronu, gan mākslu un zinātni kopumā.

6.-12. klašu skolēni un skolotāji, gatavojoties  K.Barona muzeja nodarbībai „Manas Tēvzemes aprakstīšana”, latviešu valodas stundās aktualizēja savas zināšanas par Dainu tēva darbiem un biogrāfiju. Muzejpedagoģiskajās nodarbībās jaunieši padziļināti pētīja Barona personību latviešu literatūras un kultūras kontekstā, izzināja vēsturiskos objektus Latvijas pilsētās (vietās), kurus varēja redzēt Krišjānis Barons, kā arī guva izpratni par vārdiem, kuri ir sastopami viņa darbos un kurus šodien vairs nelieto.

12.klases skolēnu komentāri par pasākumu „Manas Tēvzemes aprakstīšana”:

Niks: “Interesanta informācija par K.Baronu, daudz interaktīvo uzdevumu.

Evita: “Uzzināt jauno par mūsu kultūras vērtībām caur pasākumā organizētajām aktivitātēm bija lieliska iespēja. Paldies!

Iļja:  “Bija interesanti uzzināt par muzeju un to vēsturi.

Marks:  “Bija labi organizēta prezentācija.”

Mihails:  “Man patika stunda. Vislabāk patika informatīvā daļa, kurā mums bija nopieciešami noteikt attālumu starp Latvijas pilsētām.”

Darja: “Pateicoties pasākumam, uzzināju vairāk par Krišjāņa Barona darbu un sasniegumiem, tostarp iepazīstoties ar viņa darbu (dainu) saturu un ceļojuma maršrutu. “

Jana:  “Darba gaitā uzzināja daudzus faktus, kas saistīti ne tikai ar paša folklorista dzīvi, bet arī ar Latviju kopumā.”

 

Savukārt, 5.-6. klašu skolēni tika iesaistīti Laboratorium tiešsaistes nodarbībā "Zinātnes un kultūras krustpunkti", kurā  bija iepazīstināti ar to, kā zinātne palīdz attīstīt mākslas instrumentus , tajā skaitā - uzņemt filmas. Uz filmas “Dzvēseļu putenis” parauga skolēni ieraudzīja, kādus  zinātniskus trikus izmanto kinomākslinieki.

Klašu audzinātāji atzīst, ka skolēniem ļoti patika visi eksperimenti, kurus veica vadītāja. Visvairāk patika eksperiments ar mākslīgām asinīm. Pārsteidza iespēja veidot uz cilvēka ķermeņa viltotās rētas. Skolēni pārliecinājās, ka zinātne palīdz mākslai.

Sagatavoja:
L. Kondrašova-Lutinska sadarbībā ar klašu audzinātājiem