Latvijas skolas soma

DIGITĀLĀ „LATVIJAS SKOLAS SOMĀ”

2020.gads atgādināja: ja gribi sasmīdināt Dievu, pastāsti viņam savus planus. Šogad daudzas ieplānotas aktivitātes tā arī neīstenojās, bet viņu vietā parādījās citas – mūsu attālināto mācību, darba, kultūras dzīves laikam atbilstošas.

Programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros Daugavpils 9.vidusskolas skolēni iesaistījās digitālajās norisēs - Latvijas Nacionālā teātra tiešraides izrādē “Tikšanās vieta Rīgas pilsētas 2.teātris", Dirty Deal teātra tiešraides izrādē “Misija: Zeme”, Latvijas Nacionālās Operas un Baleta tiešsaistes izrādē "Riekstkodis", kā arī attālināti noskatījās divas filmas - "Mans mīļākais karš" un „Apskrien Latviju”.

Kamēr 1.-4.klašu izglītojamie ieskatījās nākotnē, kopā ar Dirty Deal teātra aktieriem piedāloties aizraujošā misijā un aizdomajoties par mūsu planētas dzīvās dabas saglabāšanu, pamatskolas un vidusskolas klašu audzēkņi pavadīja laiku pārdomās par Latvijas pagātni un tagadni, cilvēku likteņiem un gribasspēka nozīmi.

Skolēnu atgiezeniskā saite pēc filmas „Mans mīļakais karš” noskatīšanas:

Anastasija, 10.klase: „Man iepatīkās filma, to galējā, galvenā doma. Bet ir skumji par briesmīgiem notikumiem, kuri notika 2. pasaules karā un tuvu tām. Šo filmu es varu paslāvēt par grafiku, par ideju filmas beigās, ka mēs esam cikvēki un ja nav nepieciešams nogalināt cilvēkus, nevajag to darīt. Vajag cienīt padomju veterānus, kā arī nevainīt atmiņu par gājušiem bojā pretiniekiem, kuri gribēja savu mieru vai vispār kāroja, lai izdzīvotu un atnest kādu noderību.”

Anna, 8.klase: „Pēc šīs filmas noskatīšanas esmu pārliecinā, ka cilvēku dzīves  atkarīgas no kariem.”

Daniils, 10.klase: „Bija ļoti žēl visus filmas varoņus un cilvēkus tajā laikā.”

Germans, 10.klase: „Man ir iespaids, ka es dzīvoju PSRS laikos Latvijā un pats redzēju visu.”

Evelīna, 10.klase: “Filmu “Mans mīļākais karš” varu paslāvēt par to, ka filmā uzskatāmi parādīts aukstā kara laiks un kā jūtas bērni, kas auguši šajā laikā.”

Timurs, 11.klase: „Šo filmu es varētu paslavēt par interesantu un pievilcīgu animēšanas stilu. Tā visvairāk liek aizdomāties par PSRS laikos dzimušo cilvēku dzīvesveidu un par šī dzīvesveida vairāku aspektu nozīmi viņu attīstībā. Veicināja sapratni par to, ka dzīve PSRS laikos nebija viegla, tomēr bija dažādi labvēlīgi tās aspekti.”

Jekaterina, 6.klase: „Bija grūti saprast šadu dzīvi.  Es varu paslavēt šo filmu par kara parādīšanu un par to, kā cilvēki tomēr nezaudēja sirdis.”

Jana, 6.klase: „Šī filma liek aizdomāties par grūtībām dzīvē.”

Valerija, 11.klase: „Tā liek aizdomāties par savu piederību tautai, izvēles tiesībām un vārda brīvību.”

Anželika, 9.klase: „Filma liek aizdomāties par to, ka mēs tik bieži melojam, ka vairs nedzirdam ne sevi, ne citus. Nesaprotam, kas tiešām ir vajadzīgs, jo kopējām viedokļus, bet nedomājam, kādas būs sekas mūsu egoismam.”

Angelina, 6.klase: „Filmas galvenā doma - jābūt labam cilvēkam, neskatoties ne uz ko.”

Var secināt, ka filma „Mans mīļakais karš” stipri iespadīja jauniešus, lika pārdzīvot krāšņas un pretrūnīgas emocijas. Dažiem iespaids bija arī negatīvs, viņi saskatīja filmā propagandu pret PSRS, pret tām vērtībām, kurās viņus audzināja vecāki un vecvecāki.

Jebkurā gadījumā, filma mudināja skolēnus domāt, analīzēt un kritiski paskatīties uz dzīvi, kas, neapšaubāmi, vienmēr ir ļoti vērtīgs.

Filma „Apskrien Latviju” parādīja skolēniem mūsu zemi un mūsu cilvēkus no cita skata punkta, izceļot tādas vērtības, kā mērķtiecība, gribasspēks, atbalsts.

Pateicamies programmai „Latvijas skolas soma” par iespēju iepazīt Latviju, skatoties filmas!

Kā jau bija teikts iepriekš, skolēniem tika piedāvātas arī tiešraides izrādes.

5.klašu skoleni attālināti baudīja Petra Čaikovska baletu „Riekstkodis” Latvijas Nacionālās Operas un Baleta mākslinieku izpildījumā.

Savukārt, 8.-12.klašu izglītojamie iesaistījās Valsts dibināšanas dienas simulācijā, apmeklējot diģitālo Latvijas Nacionālā teātra  izrādi “Tikšanās vieta Rīgas pilsētas 2.teātris".

Skolēnu atgiezeniskā saite pēc tiešsaistes izrādes “Tikšanās vieta Rīgas pilsētas 2.teātris" noskatīšanas:

Solvita, 10.klase: „Mani pārsteidza dekorācijas un skatuves mērogs, greznība un skaistums izrādes laikā.”

Evelīna, 10.klase: „Patika, ka kā ar šo izrādi ir iespēja pašiem personīgi atgriezties uz 100 gadiem atpakaļ senajā pagātnē.”

Dominiks, 10.klase: „Es biju pārsteigts par to, ka dziedāšanai izmantoja populāro mūziku un kā radās šī interesantā ideja.”

Vjačeslavs, 10.klase: „Mani visvairāk pārsteidza teātra interaktīvs, tas bija kaut kas jauns. Man patika tas, ka es varēju izvēlēt izskaņošanu.”

Anastasija, 10.klase: „Ja nebūtu tie cilvēki tik iedvesmoti proklamēt Latvijas neatkarību, nebūtu tādas Latvijas, kuru es zinu. Tagad es saprotu, ka nākotne ir jaunas paaudzes rokās.”

Viktors, 9.klase: „Mēs paši esam savas nākotnes daritāji.”

Anna, 8.klase: „Šo izradi es ieteiktu saviem draugiem, vienaudžiem.”

Nikita, 10.klase: „Es varētu ieteikt noskatīties šo izrādi maniem vecākiem.”

Edvīns, 12.klase: „Ļoti augsta kvalitāte. Pārsteidz, kā tika izpildīts šīs priekšnesums.”

Artemijs, 9.klase: „Es ieteiktu noskatīties šo izrādi visiem cilvēkiem, kuri mīl mūsu valsti un tas vēsturi.”

Skolēnu atgriezeniskā saite tika saņemta, apkopota un izanalizēta, izmantojot platformas Google Forms iespējas.

 

Sagatavoja:
Ludmila Kondrašova-Lutinska