Latvijas skolas soma

DIGITĀLĀ PASTAIGA PA RĪGU

Daugavpils 9.vidusskolas 6.-7. un 9.-12. klašu skolēniem novembris sākās ar aizraujošu pastaigu pa Latvijas galvaspilsētu, pat neizejot no mājām.

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros mūsu jauniešiem tika organizēts digitālais pasākums “Rīgas pētnieks”, kura laikā profesionālo ģidu pavadījumā, darbojoties gan ZOOM, gan Google Meet un Geo Gusser platformās, skolēni bija iepazīstināti ar daudzu Vecrīgas ēku vēsturi. Tika atklāti līdz šim nezināmi fakti, kā arī papildinātas jau esošās zināšanas.

Jaunieši darbojās patstāvīgi, izpildot dažādus kvesta uzdevumus, atbildējot uz testa jautājumiem.

Pasākuma organizatori, SIA “Prima Tour” pārstāvji, apkopos rezultātus un nosauks uzvarētājus tuvākajā laikā.

Pēc pasākuma skolēniem tika piedāvāta aptauja, kurā dalībnieki izteica savus komentārus. Jaunieši atzīmēja, ka, protams, ir labāk pastaigāties klātienē, jo tā var ar savam acīm apskatīt Rīgu un Rīgas objektus, bet pandēmijas laikā, lai saglabātu savu un citu cilvēku veselību, labi var izmantot arī tādas digitālās pastaigas iespējas.

Ernests, 9.klase: “Pasākuma laikā es ieguvu detalizētu informāciju par vēsturiskiem objektiem Rīgā, uzzināju par dažiem objektiem Rīgā, par kuriem es līdz šim nekad nedzirdēju.”

Timurs, 12.klase: “Es nedaudz paplašināju savas zināšanas par Vecrīgas vēsturi un tās tūrisma objektiem. Tika uzzināts, kuras vēsturiskās personības ir bijušas Rīgā.”

Solvita, 11.klase: “Es sapratu, ka Rīga ir daudzpusīga un ar vēsturi bagāta pilsēta.” 

Vēlreiz pateicamies programmai “Latvijas skolas soma” un pasākuma organizatoriem par iespēju pat grūtajos laikos baudīt kultūras dzīvi, atklāt un piedzīvot jaunu, neierastu pieredzi!

Sagatavoja:
L.Kondrašova-Lutinska